Pstruhové zahájení 2017 – den druhý

Po prvním dnu, kdy jsme slavili úspěch na zasněžených březích, jsme byli plni očekávání, jak budeme pokračovat na našem oblíbeném revíru přímo pod chatou.
Počasí už bylo o něco vlídnější. V noci sice ještě mrzlo, ale hned po východu slunce se teplota dostala nad nulu a sníh začal pomalu mizet. To se v průběhu dne začalo projevovat i na vodní hladině, která začala mírně stoupat a voda se stávala z křišťálově čisté mírně přikalenou.
Rozhodli jsem se revír projít od jeho konce proti proudu. Měli jsme na to celý den, takže žádný spěch a hlavní cíl být užít si krásný den. Mé oblíbené místo u malého přítoku skončilo bez záběru. Obvykle zde nachytám alespoň malé pstruhy a často se mi stane, že natrefím na větší překvapení. Tentokrát vůbec nic. No nevadí, popojdu kousek dál na proudy.

Hubený siven přečkal tuhou zimu

Hned na dalším místě přišel na druhý hod záběr a ryba bojovník lítala v proudu jako blázen. I po chvíli, když jsem ji zahlédl, jsem nevěděl, co mám vlastně na prutu. Po krátkém boji jsem chvíli nevěřil vlastním očím. Siven. Ale siven, který přečkal tvrdou letošní zimu v horské říčce. Nízké, hubené, dlouhé tělo s velkým ocasem…
Vždy jsem hrozně rád, když chytám ryby, na kterých je poznat, že v řece už nějakou dobu žijí. V tomhle případě jsem byl trochu v rozpacích, zda rybu obdivovat, že přežila tuhou zimu a všechny nástrahy, které zde číhají, nebo spíš litovat hubenou siluetu vyčerpaného sivena.

Jeden z potočáků

Další lov se však nesl ve znamení potočáků do 30 cm a čerstvě vysazených duháků, kterých jsme každý čapli víc než dvacet kousků. Trefili jsme se zrovna do čerstvě vysazených ryb, takže o žádném velkém umění nemůže být řeč. I když chvilku trvalo než jsme přišli na to, že jsou v řece vysazené ryby, tak k dalšímu lovu se nebudu příliš rozepisovat. Čapat vysazené ryby už není žádná „statečnost“. Musím však říct, že ryby byly opravdu ve vynikající kondici a duhoni cca 35 cm měli určitě 0,5 kg.
Lov jsme nakonec skončili oproti předpokladům poměrně brzy. Když víte, že v každé nové tůni chytnete 3-4 duháky, tak to po chvíli přestane být „tak nějak ono“.
Naše zahájení tedy dopadlo na výbornou. Doufám, že podobně jste letos zahájili i vy ať už jste byli na pstruzích, kaprech, nebo jiných šupinatých potvůrkách.
Ať vám rybky koušou.

Odběr newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *