Zahájení – ryby, blog i portál

Už jen tři dny zbývají do zahájení pstruhové sezóny. Ani já si nenechám ujít tento rybářský svátek. Každý rok jezdíme na stejné místo. Chalupa zcela na samotě, kousíček od pstruhového revíru. Toto místo jsem si zamiloval ještě v době, než se zde smělo chytat. Když se pak, asi před 20 lety, stal z malé říčky pstruhový revír, pravidelný termín mé každoroční návštěvy tohoto místa byl jasný.

Každý rok s partou přátel toto úžasné místo navštívíme, navážeme mouchy, probereme vše od loňské sezóny, přes ženský, politiku až po každodenní život. První den naší výpravy je jasný. I když se jedná o útlou říčku má své neopakovatelné kouzlo. Po nějakém tom kilometru v nohách a pár hodinách lovu se společně sejdeme, zjistíme jeden od druhého, co mu rybky koušou, rozděláme oheň a opečeme buřty.

Toto místo je úžasné i z dalšího důvodu. V nejbližším okolí pár kilometrů jsou 3 pstruhové řeky. Každá je zcela jiná, s jinou obsádkou, s jinou atmosférou. A přeci je mnoho spojuje a každou mám rád po svém. S každou se pojí jiné zážitky, na každou mám jiné vzpomínky.

Podobně jako my rybáři. Každý jiný, každý milujeme jiný způsob lovu, máme své oblíbené revíry, svá oblíbená místečka. A přeci nás mnohé spojuje. Pojí nás láska k rybaření, k přírodě, k rybám. Rádi se s rybáři podělíme o své zážitky od vody, ale třeba i z kuchyně. Ne vše však patří na odiv cizím zvědavcům, něco chceme sdílet jen v úzkém kruhu přátel.

Proto vzniká Rybářská síť. Moderní rybářský portál, který má ambici posunout rybáře do 21. století. Vzniká místo, kde bude velice jednoduché a rychlé sdílet s vybranými přáteli informace, fotky nebo videa. Místo, které propojí rybáře a rybářské svazy. Už nebudeme muset své názory na dění v našich místních organizacích nebo rybářském svazu sdělovat jednou za rok na schůzích a brblat v hospodách.

Pokud máte co říct, chcete něco změnit, nebo naopak jste spokojeni a chcete zachovat současnou podobu rybaření, tak jak ho dnes známe, pro naše děti, máte možnost se zapojit do dění a ovlivnit budoucnost. Díky Rybářské síti už nebude my rybáři a oni na svazu.

Společnými silami jsme schopni hodně udělat. Podívejme se, co dokázali naši předci. Vybudovali úžasný fungující systém rybářských revírů a organizací, které se o své revíry starají. Hospodaří na svěřených nebo vlastních vodách, zarybňují řeky a rybníky a vychovávají mladé rybáře.

Pro nás všechny rybáře připravuji nový rybářský portál a několik mobilních aplikací. Za posledních několik let vzniklo mnoho menších rybářských webů, které obsahují velice zajímavé články a videa. Většina z nás o těchto webech často nemáme ani tušení. Rybářská síť dá prostor veškerému zajímavému obsahu ať už z těchto menších nebo i velkých zavedených webů. Prostor zde budou mít i rybářské firmy vyrábějící nebo prodávající rybářské zboží a především zde bude prostor pro všechny rybáře, rybářské organizace a soukromé revíry.

Díky dostupnosti z mobilních telefonů skrze mobilní aplikace, budeme mít neustálý přísun duševní potravy i když zrovna nebudeme na rybách. Díky příspěvkům kamarádů rybářů, kteří budou mít zrovna víc štěstí a budou si užívat pohled na vodní hladinu.

První příspěvek mého blogu se nese v duchu očekávání. Očekávání nadcházející sezóny. Očekávání toho co od rybářské sítě čekat, očekávání jak mé blogové snažení z dlouhodobého pohledu dopadne.

Přeji vám všem Petrův zdar. Ať vaše sezóna dopadne podle vašich představ a přání a především, ať jsme všichni u vody ještě častěji než doufáme.

Odběr newsletteru

Přihlašte se k odběru newsletteru.Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *